Diyetisyen

Diyetisyen

Diyetisyen; büyüme, gelişme ve yaşam boyu tüm bireylerin bütüncül sağlığının korunması ve yaşam kalitesinin arttırılması için beslenme biliminin ilkeleri ile planlama yapan ve beslenme programı düzenleyen sağlık meslek alanı uzmanıdır. Nova GYM+ Spor Salonunda üyelerimiz için hizmet veren bir diyetisyenimiz bulunmaktadır. 


Beslenme uzmanlarının sürekli üzerinde durduğu nokta ise diyetlerin kişiye özel olmasıdır. Değişen zamanla birlikte artık günümüzde eski kalıplaşmış diyet listeleri kalmadı. Kişilerin yapısı, mevcut durumları, belki mevcut rahatsızlıkları, yaptıkları spor değerlendirmesi ile birlikte bir beslenme planı oluşturulmalıdır.  Kişinin uyguladığı antrenman programını öğrendikten sonra vücut analiz ölçümüne, kan tahlillerine ve yeme alışkanlıklarına göre özel bir beslenme programı hazırlaması daha doğru ve bilinçli olmaktadır.


Kişiyi haftalık, 15 günlük veya maksimum 1 aylık süreler içinde düzenli takibe almak,  kişinin hedeflerine ulaşıp ulaşamadığını izlemek ve görüşlerini değerlendiren bir sistemle başarı grafiği de daha yüksek olacaktır. Bu şekilde çalışmak için de sevgili uzman diyetisyenimiz Nida Sıla TÜRKKAN gibi multidisipliner bir yaklaşım ile çalışan bir diyetisyenle birlikte yol almak çok daha faydalıdır.  


Nova GYM+ Spor Salonunda , önceden randevu alarak, uzman diyetisyenimiz ile görüşebilir ve bireysel spor antrenman programınıza ek olarak özel beslenme ve takip programı da satın alabilirsiniz. 


BEDEN KİTLE İNDEKSİ HESAPLAMA

= 00.0